Способи економії води у ванній кімнаті Зменшення споживання під час змиву та приймання душу
Вода — цінний ресурс, який є дефіцитним у багатьох регіонах. Тому дуже важливо дбайливо ставитися до використання води, особливо питної.
Дані про використання води у ванній кімнаті
Близько двох третин води, яку в середньому щодня споживає європейське домогосподарство, витрачається у ванній кімнаті.
Третина витрачається на особисту гігієну, зокрема ванни й душ.
Ще третина витрачається на змив унітаза.
Однак саме тут можна економити воду, докладаючи мінімум зусиль.
Сім порад щодо економії води у ванній кімнаті
Порада 1: приймайте душ замість ванни
Хоча купання у ванній — приємний і заспокійливий процес, під час нього ми використовуємо значно більше води, ніж під час приймання душу. У душі людина використовує в середньому від 40 до 60 літрів, а у ванній може швидко витратити від 150 до 200 літрів. А повна ванна містить цілих 250 літрів.
Окрім економії води, душові кабіни також сприяють економії електроенергії, оскільки воду потрібно підігрівати. Для наповнення ванни гарячою водою потрібно понад один літр мазуту.
Порада 2: приймайте душ швидко
Але будьте уважні, економія води та енергії можлива лише, коли тривалість душових процедур невелика. Щохвилини близько 10–12 літрів води зливається в каналізацію. Приймаючи душ довше десяти хвилин, можна швидко витратити понад 100 літрів води. Тому рекомендується приймати душ швидко.
Порада 3: Установіть водозберігаючу лійку для душу
А водозберігаюча лійка для душу може значно зменшити витрати води. На відміну від звичайної душової лійки, водозберігаюча версія витрачає 6–9 літрів води на хвилину, залежно від моделі. Багато моделей оснащені кнопкою зупинки або функцією регулювання інтенсивності. Потік води також можна зменшити за допомогою спеціальних рішень для покращення роботи змішувачів. У результаті ми ефективно економимо воду у ванній кімнаті!
Порада 4: Для змиву у вбиральні використовуйте подвійні клавіші змиву або кнопку зупинки
Адже в середньому від 6 до 9 літрів питної води опиняються в унітазі під час кожного змиву. Сучасні системи змиву для унітазів дійсно економлять воду. Використовуючи подвійні клавіші змиву Geberit ви можете зменшити малий змив до 3 літрів. Повний об’єм змиву можна встановити на 4 літри. Це стало можливим завдяки клапану Geberit у змивному бачку.
Запитайте свого сантехніка про оптимальне налаштування для вашого туалету. А ось кнопка зупинки змиву використовується як альтернатива подвійним клавішам змиву й призначена для ручного переривання змиву.
Порада 5: слідкуйте за тим, щоб вода не текла просто так
Чищення зубів, миття рук або гоління — усе це вимагає часу. Зазвичай вода потрібна лише спочатку й наприкінці, тож немає сенсу давати їй текти протягом усього процесу. Так вона просто стікає в каналізацію без жодної користі.
Тимчасове вимкнення крана може заощадити значну кількість води!
Порада 6: використовуйте холодну воду замість гарячої
На нагрівання води використовується додаткова енергія. Крім того, гарячій воді завжди потрібен час, щоб потрапити з бойлера до крана. А тим часом із крана витікає невикористана холодна вода.
Швидке миття рук гарячою водою призводить до непропорційно високого споживання води.
Порада 7: Відремонтуйте крани, що протікають
Постійне протікання кранів не лише діє вам на нерви, але й збільшує ваші рахунки за воду й негативно впливає на навколишнє середовище. А причиною протікань зазвичай стає забруднений або зношений ущільнювач. Цей ущільнювач можна почистити або замінити з мінімальними зусиллями.
Поширені запитання про використання води під час приймання душу тощо
Як багато в середньому витрачається води під час приймання душу?
Кількість витраченої під час приймання душу води залежить від тривалості процесу та встановленої душової лійки. У середньому під час приймання душу витрачається 10–12 літрів води на хвилину. Кожен, хто приймає душ довше десяти хвилин, витрачає майже стільки ж води, як і під час приймання ванни.