ВАННА КІМНАТА, ЯКА ЗВЕРТАЄТЬСЯ ДО ВІДЧУТТІВ
Ванна кімната вже давно позбулася образу вологого приміщення, призначеного виключно для особистої гігієни. Навіть якщо її площа невелика, люди намагаються створити в ній атмосферу, яка відбиватиме їх індивідуальність.
Йдеться про створення у ванній кімнаті більшої природності, щоб по-справжньому доторкнутися до відчуттів. Такий підхід вимагає поєднання класичного обладнання ванної кімнати, як-от унітаз, умивальник і душ, із широким розмаїттям матеріалів стелі, стін і підлоги, а також із розширеним вибором аксесуарів.
ДОМАГАЙТЕСЬ ЕФЕКТУ ЗА ДОПОМОГОЮ МАТЕРІАЛІВ
Кераміка, дерево, натуральний камінь, плитка, скло, шпалери, метали ─ ось лише деякі з численних матеріалів, що зустрічаються в сучасних ванних кімнатах. І дизайнери згодні, що в цьому немає нічого поганого. Сьогодні безперечною істиною є те, що поєднання матеріалів дозволяє легко створити затишну атмосферу і місце для відпочинку з відтінком особистості.
БІЛЬШЕ СВОБОДИ В ОЗДОБЛЕННІ ВАННОЇ КІМНАТИ
«Не існує універсального стилю», ─ пояснює дизайнерка Тілла Голдберг, яка втілює в життя мрії про ванну кімнату як в приватних, так і в громадських приміщеннях. «У кожного клієнта є свій смак та індивідуальні вподобання щодо форм, кольорів і матеріалів. Для мене важливо створити гармонійне відчуття затишку у ванній кімнаті. Для цього потрібно втілити концепцію, що включає в себе і кольори, і матеріали».
ІДЕАЛЬНЕ РІШЕННЯ, ЩО ВІДПОВІДАЄ ВСІМ ВИМОГАМ
Крістоф Белінг, керівник відділу стратегії дизайну компанії Geberit, також згоден з цією думкою: «Ми не нав’язуємо нашим клієнтам жодних правил. Ми піклуємося про те, щоб завжди можна було знайти щось на будь-який смак, в будь-якому просторі й відповідно до будь-якого бюджету. Саме тому різноманітність дизайну так важлива в нашому портфоліо для ванних кімнат».
До речі, фактичний дизайн обладнання відіграє у певному сенсі другорядну роль. Неважливо, чи обирають клієнти чітку, пряму лінію керамічних приладів або м’якіші, округліші форми. Відмінності у тому, як все виглядає, зумовлені матеріалами, текстурами та кольорами, використаними в дизайні інтер’єру, а аксесуари ─ це завершальна «вишенька на торті».
В ТРЕНДІ – ПОЄДНАННЯ МАТЕРІАЛІВ
«На мій погляд, сьогодні більше вибирають матові матеріали. Іншими словами, ті, які менше відбивають світло і, отже, справляють враження тепліших. До них належать матові метали для кранів і змивних клавіш. Теплі, приглушені тони теж зараз у тренді. Ванні кімнати двадцятирічної давності з їхньою блискучою білою плиткою і яскравою фурнітурою вже віджили свій вік», ─ пояснює Крістоф Белінг.
«У мейнстримі прозорі й напівпрозорі матеріали, тобто матеріали, що пропускають світло, а також натуральні матеріали, як-от натуральна деревина і камінь. Ще одне модне слово в світі сантехніки ─ це «біофілія». Якщо у вас є для цього місце, оформите ваш санвузол так, щоб в ньому були справжні рослини. Для маленьких ванних кімнат шпалери з квітковим малюнком ─ відмінний альтернативний спосіб привнести у приміщення шматочок природи», ─ зазначає дизайнерка Тілла Голдберг.