Свіже повітря для кожного
Усім відомо, що після відвідин ванної кімнати залишаються особливо небажані неприємні запахи. Але у нас є кілька хитрощів, які допоможуть непомітно їх позбутися.
Чому ці запахи виникають?

Існують різні причини появи неприємних запахів у ванній кімнаті або гостьовому санвузлі. Крім запахів, спричинених використанням самого туалету, причинами неприємних ароматів є надмірна вологість, забиті стоки та погана вентиляція.
Вологі місця пахнуть затхлістю. Перелив, як правило, є джерелом неприємних запахів, якщо його не чистити регулярно. Смітничок та гребінчасті вставки повинні міститися в чистоті. Рушники повинні швидко висихати після використання.
Регулярне чищення та підтримка цих зон сухими допомагає мінімізувати накопичення запахів.
Як можна нейтралізувати запахи в туалеті? 6 порад
Порада 1: встановіть унітаз із механізмом очищення запахів
Основною причиною появи неприємних запахів у ванній кімнаті є людський фактор. Найефективніший спосіб боротьби з цим – витягти неприємні запахи звідки вони виходять. Тут на допомогу приходить унітаз із вбудованим пристроєм видалення запахів. Він видаляє неприємні запахи безпосередньо з керамічного виробу і очищає повітря.
Механізм очищення запахів Geberit DuoFresh можна модернізувати на наявних унітазах, обладнаних бачком прихованого монтажу Sigma. Пристрій видалення запаху вже встановлено на унітазах з функцією біде Geberit AquaClean Mera та Tuma Comfort.
Варіант 1: Свіже повітря
Відчинення вікна у ванній кімнаті на декілька хвилин зарекомендувало себе як швидке й дієве рішення. Проте з екологічних міркувань та особливо у зимові місяці провітрювати краще короткий час, оскільки, якщо тримати вікна відчиненими, невиправдано витрачається енергія опалення. Утім, зрештою, ванну кімнату рекомендується регулярно провітрювати, щоб запобігти утворенню цвілі через підвищений рівень вологості.
Варіант 2: Вентиляція у ванній кімнаті
Якщо ванна кімната не має вікон, вбудований стандартний вентиляційний пристрій допомагає усунути неприємні запахи та провітрити приміщення після прийняття душу або ванни. Від потужності вбудованого вентилятора залежить, наскільки швидко відновиться свіже повітря.

Порада 2: регулярно чистіть туалет
Щоб запобігти неприємним запахам, необхідно регулярно прибирати вбиральню.
Зазвичай для боротьби з неприємними запахами достатньо помити унітаз водою. Ефективні засоби для чищення унітазів є гарним варіантом, коли справа доходить до боротьби з додатковим брудом і відкладеннями. Очистіть унітаз зсередини та зовні, в тому числі під краєм зливу. Також не забувайте про поверхні навколо унітаза, на які можуть потрапити бризки сечі.
Порада: закривайте кришку унітаза під час змиву, щоб область навколо нього не піддавалася дрібним бризкам води.
Якщо запах сечі навколо унітаза залишається – це пов’язано із залишками під обідком. Тут може накопичуватися вапняний наліт та інший бруд. Очистіть під обідком засобом для чищення унітаза проти нальоту або миючими засобами, такими як лимонна або розбавлена оцтова кислота. Засіб для чищення наноситься за допомогою туалетної щітки та залишається діяти відповідно до інструкцій виробника. Уникайте миючих спреїв і надягайте рукавички під час чищення, щоб запобігти подразненню шкіри та верхніх дихальних шляхів.
Тут також діє той самий принцип – в ідеалі в першу чергу слід уникати джерела неприємних запахів. Унітази без обідка є більш гігієнічними завдяки своїй відкритій конструкції, оскільки в них менше місць для накопичення бруду та відкладень, що полегшує очищення. Тим не менш, регулярне та ретельне прибирання залишається важливим.

Варіант 3: Короткочасне маскування запаху
Один зі способів маскування неприємних запахів у ванній кімнаті – запалити сірник. Сірка, що міститься в ньому, тимчасово маскує запахи, викликані відвідуванням туалету, але не здатна цілком усунути їх. До цієї категорії засобів також належать освіжувачі повітря, кімнатні ароматизатори або ефірні олії. Але з такими засобами завжди є ризик передозувати й отримати зворотний і настільки ж неприємний ефект. Зрештою, кому сподобається заходити в маленьку та тісну ванну кімнату, де ніби хтось щойно розпорошив там цілісінький флакон парфумів?
Варіант 4: Сучасні технології
Найбільш інноваційний і ефективний варіант – це модуль видалення запахів, який швидко усуває їх просто в місці їхнього виникнення, перш ніж вони поширяться всім приміщенням. Щось знайоме? Звісно, знайоме! Перебуваючи на кухні, ви інтуїтивно вмикаєте витяжку, щойно розпочавши готувати. У ванній кімнаті можливі різні варіанти: від витяжки, вмонтованої в керамічний виріб, до вбудованого модуля на зразок системи фільтрації повітря.
Варіант 5: Очищення сифону
Насправді неприємні запахи можуть йти знизу: наприклад, якщо заблоковано сифон або дренаж. Запитайте у свого сантехніка про дієві та безпечні для сантехніки засоби прочистки стоків або користуйтесь гребінчастими вставками, які легко чистити.
6th tip: clean the trap
The unpleasant odours might actually come from further down: for example if a trap or drain is blocked. A plunger is useful for loosening residues by alternately creating positive and negative pressure.

Порада 3: Перевірте сифон або випускну трубу
Порожні сифони недооцінюються як джерело запахів. Якщо сифони стають сухими – наприклад, коли вони рідко використовуються – або якщо відкладення перешкоджають відтоку води, може виникнути неприємний запах. Сифони працюють найкраще, коли стічна вода тече, а вода в трубі регулярно замінюється.
Якщо гребінчаста вставка або сифон заблоковані волоссям або іншими відкладеннями, можна спробувати усунути засмічення. У багатьох випадках вантуз може ефективно видаляти відкладення в зливі, чергуючи тиск і всмоктування.
Як очистити злив
Порада 4: Перевірте ущільнення та керамічні вироби на наявність пошкоджень
Тріщини в унітазі або пошкоджені ущільнювачі навколо нього можуть призвести до неприємних запахів, спричинених зливом стічної води. Якщо ви виявили подібне пошкодження, його має якомога швидше усунути кваліфікований спеціаліст.
Порада 5: Провітрюйте, щоб запобігти утворенню цвілі
Якщо вологість і тепло накопичуються в кімнаті протягом тривалого часу, незважаючи на вентиляцію, може виникнути неприємний затхлий запах. Цьому можна запобігти, якщо правильно провітрювати приміщення. Виробивши звичку швидко провітрювати туалет, ванну або гостьову вбиральню, можна запобігти утворенню цвілі. Крім того, дайте вентилятору працювати довше у ванних кімнатах без вікон.

Порада 6: Домашні засоби проти запаху в туалеті: сірники, спреї та інше
Будь-хто, хто бажає залишити туалет зі свіжим запахом після свого візиту, може скористатися домашніми засобами як швидким рішенням, наприклад підпалити сірник. Також часто використовуються ароматні спреї, ароматичні палички та масла, автоматичні аромадифузори. Кажуть, що відкрита миска з сіллю, лимонна вода або свіжозмелені кавові зерна мають зв’язувальну дію на запахи.
Оцет також нейтралізує запахи. Ви можете поставити маленьку миску поруч з унітазом і розбавити невеликою кількістю води, щоб мінімізувати запах оцту. Крім того, ви також можете використовувати ефірні олії, ефективні проти неприємних запахів, такі як лимон, лаванда або м’ята.
Тримайте туалет свіжим

Затишну атмосферу у ванній можна створити за допомогою прихованих або декоративних ароматизаторів. Засушені квіти з ароматами не тільки приємні на вигляд, але й дарують кімнаті приємний запах протягом багатьох місяців. Дифузори також є дуже ефективним методом.
Рулон туалетного паперу або суху тканину також можна використовувати як непомітні джерела аромату. Просто додайте краплю ефірних масел на внутрішню частину кожного рулону туалетної паперу або на суху тканину, покладену всередину рушника. Використовуючи масла, завжди пам'ятайте, що менше - це краще.
Якщо в туалеті з’явився неприємний запах, важливо ретельно зайнятися вирішенням проблеми. Регулярне прибирання, спостереження за можливими проблемами, невеликі хитрощі та інноваційні рішення, такі як пристрої для видалення запаху, гарантують, що ванна кімната завжди залишатиметься свіжою та привабливою.
Розсилка новин Зареєструватися
Будьте в курсі подій
Наша розсилка містить цікаві ідеї і корисні поради про вдосконалення вашої ванної кімнати.