Пліснява у ванній кімнаті Причини, профілактика та заходи з усунення
Ванна кімната є місцем оновлення, ритуалів прибирання та відпочинку. На жаль, це також може бути середовищем для розмноження плісняви. Пліснява (цвіль) не тільки неприваблива, але й може спричинити серйозні проблеми зі здоров’ям, такі як алергічні реакції та подразнення шкіри, очей і дихальних шляхів. В останньому випадку це може перерости в бронхіт і навіть астму. Для людей зі слабким імунітетом спори плісняви є більш небезпечними, ніж для здорових людей.
Цей гайд містить інформацію про те, як легко видалити плісняву у ванній кімнаті та запобігти її появі.
Чому у ванній кімнаті з’являється пліснява?

Спори плісняви знаходяться всюди в повітрі. Вони вважаються безпечними, доки вони не осідають у певній точці та не починають розмножуватись. У ванній кімнаті можна зустріти різні види плісняви. Чорна пліснява є найбільш стійкою, а також найбільш шкідливою для здоров'я.
Ванна кімната особливо чутлива до утворення цвілі через високий рівень вологості та часто недостатню вентиляцію. Волога – чи то під час прийняття душу, купання чи навіть сушіння одягу – створює ідеальні умови для розвитку плісняви.
Як розпізнати плісняву у ванній
Нарости плісняви можна побачити у вигляді темних плям на стінах, віконних рамах, стелі або в силіконових швах. Сильне поширення часто супроводжується затхлим запахом. Особливо небезпечні зони навколо душу та ванни.
Поради щодо запобігання плісняви у ванній кімнаті

Утворенню плісняви можна ефективно запобігти. Мета полягає в тому, щоб підтримувати низький рівень вологості в приміщенні. Наприклад, запітнілі вікна є ознакою надмірної вологості. Вологість у ванній кімнаті можна мінімізувати за допомогою хорошої вентиляції, ізолювання потенційних джерел вологи та відповідного опалення. Ризик появи плісняви можна значно зменшити, дотримуючись наступних порад:
Порада 1: Правильна вентиляція
Правильне провітрювання ванної кімнати дозволяє контролювати вологість у приміщенні та запобігати утворенню плісняви. Ось як:
- Швидке провітрювання: після прийняття ванни або душу завжди повністю відкривайте двері та, за наявності, вікна принаймні на п’ять хвилин, щоб забезпечити циркуляцію свіжого повітря.
- Не зачиняйте двері: в теплий сезон старайтесь не закривати двері у ванну кімнату.
Взимку пар з ванної можна використовувати для підвищення рівня вологості в квартирах з дуже низькою вологістю. Для цього просто залиште двері у ванну відкритими. У квартирах з підвищеним рівнем вологості двері у ванну слід тримати закритими.
Порада 2: Герметизація та ізоляція
Якщо зовнішні стіни будівлі або вікна погано ізольовані, вода в приміщенні конденсується швидше. Це створює більш сприятливі умови для появи плісняви у всьому житловому приміщенні, особливо у ванній кімнаті. Якісна ізоляція може допомогти регулювати температуру та вологість у приміщенні та таким чином зменшити утворення цвілі.

Порада 3: Опалення у ванній кімнаті
Тепле повітря поглинає більше вологи, ніж холодне, тому на вікнах і дверях у теплих приміщеннях утворюється менше конденсату. В результаті опалювальні приміщення менш сприйнятливі до утворення плісняви.
Додаткові поради щодо зниження вологості
Після душу або ванни видаліть залишки вологи склоочисником і завжди залишайте двері душової кабіни відкритими. В ідеалі шторку для душу потрібно розсправити, щоб вона швидше висихала.
Постійній волозі у ванній кімнаті можна запобігти за допомогою:
- негайно висушувати вологі рушники та килимки для ванної, не залишаючи їх на підлозі. Рушникосушкар - це практичний варіант для їх швидкого сушіння і одночасного обігріву приміщення.
- не розвішувати мокрий одяг у ванній.
- встановити осушувач повітря, який підтримує оптимальний рівень вологості.
Боротьба з пліснявою
Після виявлення плісняви у ванній кімнаті рекомендується негайно вжити заходів, щоб зупинити її подальше поширення. Вибір правильного методу залежить від того, наскільки значним є розповсюдження.
Поверхневу плісняву і окремі накопичення цвілі можна видалити за допомогою наявних у продажу хімічних побутових засобів. Носіння рукавичок, захисних окулярів і маски запобігає подразненню шкіри, очей і дихальних шляхів. Провітрюйте приміщення під час прибирання. Орендарі повинні негайно повідомити свого орендодавця про появу плісняви або запаху цвілі.

Порада 1: Чистячі засоби проти цвілі у ванній кімнаті
Особливо на гладких поверхнях плісняву можна ретельно видалити за допомогою води та наявних у продажу засобів для чищення. Нанесіть миючий засіб на уражені місця. Очистіть ділянку, а потім ретельно висушіть.
На шорстких поверхнях можна додати відбілювач для дезінфекції. Він містить хлор і ефективно знищує спори плісняви. Слідкуйте за тим, щоб відбілювач не використовувався разом з кислотами, оскільки при цьому утворюється токсичний хлор. Таку ж дію проти спор плісняви має етиловий спирт концентрацією 70-80%.
Рекомендується завжди спочатку перевіряти миючі засоби на непомітній ділянці. Таким чином ви будете впевнені, що поверхня не пошкодиться.

Порада 2: Зверніться до професіоналів
Якщо пліснява вже проникла глибоко в силіконові шви або розповсюдилась широко по всій кладці плитки, тоді необхідні швидкі дії для її видалення. Якщо пліснява з’являється неодноразово в одному й тому ж місці, також зверніться до компанії, яка спеціалізується на видаленні цвілі. У таких випадках важливо знайти причину утворення плісняви.
Після професійного ремонту застосування спеціальної фарби для приміщень з підвищеною вологістю може запобігти повторному утворенню плісняви.
Інноваційні рішення від Geberit для додаткової гігієни у ванній кімнаті
Вибираючи сантехніку для ванної кімнати, переконайтеся, що воно вологостійке і сприяє зниженню рівня вологи в приміщенні. Душова зона на рівні підлоги від Geberit не має важкодоступних місць, де може накопичуватися пліснява. Після душу воду можна швидко видалити з поверхні піддону або плитки.
Меблі для ванної кімнати від Geberit виготовлена з вологостійких матеріалів. Поверхня зазвичай виготовляється з меламіну або стійкого до вологи та води. Цей матеріал дуже міцний – і тому є відмінним варіантом для ванної кімнати.


Поширені запитання щодо боротьби з пліснявою у ванній кімнаті
Чи впливає вибір сантехніки на утворення цвілі?
How can I tell whether my bathroom is ventilated sufficiently?
Розсилка новин Зареєструватися
Будьте в курсі подій
Наша розсилка містить цікаві ідеї і корисні поради про вдосконалення вашої ванної кімнати.