Розставте дерев’яні акценти у ванній кімнаті

Деревина довго вважалася неприпустимим матеріалом для ванної кімнати. Поширеною була думка, що через деревину швидко з’являтиметься пліснява. Насправді таке переконання є досить дивним, адже деревина вже давно зарекомендувала себе як будівельний матеріал і використовується, наприклад, у суднобудуванні та віконному виробництві. У цих галузях контакт із водою неминучий. А меблі з масиву дерева вже давно використовуються на багатьох кухнях, де є пара та бризки води.

І от коли йдеться про деревину у ванній кімнаті, повільно відбувається зміна парадигми. Натуральна деревина використовується для підлоги, як стінові панелі та в меблях для ванної кімнати. Накладні умивальники також усе частіше розміщують на стільницях із красивого масиву дерева, і тепер доступні навіть дерев’яні ванни та умивальники.

Чому дерев'яні меблі для ванної так популярні? 

Дерево є популярним матеріалом у ванній кімнаті, оскільки воно позитивно впливає на атмосферу. Деревина є живим матеріалом, а це означає, що вона може вбирати вологу, а також виділяти її. Це позитивно впливає на мікроклімат у приміщенні.

Менш відомі, але не менш важливо: деякі породи деревини також мають антибактеріальні властивості завдяки високій кислотності. Це особливо вигідно у ванній кімнаті – місці, де до гігієни ставляться дуже серйозно.

Поради: на що слід звернути увагу, використовуючи дерев’яні меблі для ванної кімнати 

Тумба під умивальник Geberit ONE в дизайні горіх

Дерево у ванній – це стильно та сучасно. Але будьте уважні – при виборі деревини для меблів для ванної кімнати необхідно враховувати певні аспекти. Це тому, що у ванній кімнаті утворюється багато вологи, особливо під час прийняття душу або ванни.

Виберіть правильну деревину для прямого контакту з водою.

Багато видів деревини є ідеальними. Однак з деякими слід бути обережними, особливо якщо вони контактують з водою.

  • Сосна: сприйнятлива до синіх грибків у разі тривалого впливу вологи.
  • Волоський горіх: може втратити колір через поглинання води.
  • Клен: дуже тверда деревина, але чутлива до плям під час використання засобів для чищення.
  • Секвоя (така як мербау або ятоба): швидко утворюються непривабливі плями при контакті з вологою.

Тумба під умивальник Geberit ONE з двома ящиками

Правильне поводження та догляд за меблями з дерева для ванної кімнати

Після вибору відповідної деревини для меблів для ванної кімнати, підлоги чи стінових панелей наступним завданням є догляд за нею. Ось кілька порад:

  • В ідеалі бризки води слід негайно витирати, щоб вода не проникла в деревину.
  • Не можна використовувати агресивні миючі засоби для чистки твердої деревини.
  • Кожен, хто обирає оброблену маслом деревину, повинен регулярно наносити олію для догляду. Це запобігає набуханню деревини та забезпечує її герметичність і відштовхування бруду.
  • Необхідна хороша вентиляція.
  • Зазвичай дерев’яні поверхні можна протирати вологою ганчіркою – більше нічого не потрібно.
  • У ванній кімнаті можна відмовитися від засобу для захисту деревини з хімічними засобами проти грибків і комах, якщо дотримуватися цих правил.

Для тих, хто прагне до ще простішого догляду, меблі з ДСП з меламіновим покриттям у дерев’яному дизайні також є гарним вибором. Такі меблі менш сприйнятливі до вологи і легко миються.

Ванна кімната Geberit Selnova

Забезпечте зворотню вентиляцію дерев’яного покриття

Зворотне провітрювання дерев’яного покриття означає залишення повітряного прошарку між облицюванням і стіною. Цей повітряний простір забезпечує природну вентиляцію та допомагає регулювати рівень вологи. Простір між стіною і облицюванням називається зворотним вентиляційним зазором.

Зворотня вентиляція має такі переваги:

  • Регулювання вологи: повітря циркулює через задню вентиляційну щілину між стіною та дерев’яною обшивкою. Тоді вологість автоматично зменшується. Це особливо важливо у ванних кімнатах через високий рівень вологості.
  • Запобігання цвілі: завдяки вентиляції волога, яка може накопичуватися за облицюванням, випаровується. Це знижує ризик утворення цвілі.
  • Теплоізоляція: вентиляційний зазор також має ізоляційний ефект, що призводить до покращення теплових характеристик.
  • Подовження терміну служби: вентиляційний зазор запобігає прямому контакту обшивки зі стіною. Це може подовжити термін служби деревини, оскільки вона краще захищена від потенційно шкідливих впливів.

Плануєте свою ванну кімнату? Ці питання часто виникають 

Вироби для ванних кімнат 

Читайте схожі статті