Розставте дерев’яні акценти у ванній кімнаті
Деревина довго вважалася неприпустимим матеріалом для ванної кімнати. Поширеною була думка, що через деревину швидко з’являтиметься пліснява. Насправді таке переконання є досить дивним, адже деревина вже давно зарекомендувала себе як будівельний матеріал і використовується, наприклад, у суднобудуванні та віконному виробництві. У цих галузях контакт із водою неминучий. А меблі з масиву дерева вже давно використовуються на багатьох кухнях, де є пара та бризки води.
І от коли йдеться про деревину у ванній кімнаті, повільно відбувається зміна парадигми. Натуральна деревина використовується для підлоги, як стінові панелі та в меблях для ванної кімнати. Накладні умивальники також усе частіше розміщують на стільницях із красивого масиву дерева, і тепер доступні навіть дерев’яні ванни та умивальники.
Деревина гарно впливає на мікроклімат у приміщенні. Це факт!
«Жива деревина» — що означає цей вираз? Дерево має здатність вбирати вологу та віддавати її знову. Це позитивно впливає на мікроклімат у приміщенні й несе користь для здоров’я. Крім того, деякі види деревини відомі своїми антибактеріальними властивостями завдяки високому вмісту кислот. Особливо це важливо для ванної кімнати, адже вона повинна бути осередком гігієни в будинку.
На що потрібно зважати, якщо ви використовуєте деревину у ванній кімнаті
- Деревина обов’язково має бути обробленою. Уся деревину потрібно обробити спеціальною олією, лазур’ю або лаком, щоб зробити дерево непроникним для вологи. До речі, це стосується також гребенів і шпунтів в елементах підлоги та деревині для профілів.
- Крім того, вирішальну роль грає вибір сорту деревини. Потрібно використовувати так звану витриману деревину, тобто тверду та важку, адже вона зовсім нечутлива до вологи. Але перш ніж купувати матеріал, варто отримати пораду фахівця. Можна подумати над такими сортами деревини, як горіх, венге, ялина та модрина.
- Підлогу завжди потрібно повністю герметизувати. Водночас важливо герметизувати крайкові шви за допомогою герметика.
- Дерев’яна обшивка на стінах повинна завжди вентилюватися.
Поради професіонала
- Краще не використовувати соснову деревину в тих зонах, куди можуть потрапити бризки води, адже від довготривалої дії вологи сосна зазвичай синіє.
- Дуб теж не завжди є оптимальним варіантом. Хоча ця деревина дуже тверда, під дією засобів для чищення на ній швидко утворюються плями.
- Краще також відмовитися від таких порід червоної деревини, як мербау та ятоба, адже в поєднанні з вологою вони набувають непривабливих відтінків.
- До речі, якщо дотримуватися наведених правил, можна відмовитися від використання хімічних речовин для захисту деревини у ванній кімнаті від грибка та комах-шкідників.
Прості правила догляду за деревиною у ванній кімнаті
- Бризки води краще витирати відразу, щоб краплі не встигли проникнути в деревину.
- Не можна використовувати агресивні засоби для чищення.
- Не варто допускати проникнення вологи в деревину. Якщо ви використовуєте змащену деревину, потрібно регулярно використовувати оливу для догляду. Так деревина не буде розбухати, залишатиметься щільною та відштовхуватиме бруд.
- На що ще потрібно звернути увагу у ванній кімнаті? Дуже важливою є ефективна вентиляція.
- Зазвичай під час прибирання достатньо протирати дерев’яні поверхні трохи вологою ганчіркою.