Оголошення війни мікробам у ванній кімнаті
Зрозуміло, що громадські вбиральні кишать усілякими бактеріями. А от у власній ванній кімнаті ми тримаємо ці небажані мікроби під контролем. Чи ні? Відповідь така: тут також можуть бути хвороботворні мікроорганізми. Причина часто полягає в тому, що ми зосереджуємо прибирання на чищенні туалету, умивальника та ванни. Але не панікуйте — повна стерильність вдома неможлива й непотрібна. У приватній ванній кімнаті ви можете винищити небажаних співмешканців за допомогою простих гігієнічних заходів.
Поради щодо зменшення кількості хвороботворних мікроорганізмів у ванній кімнаті
- У вологих рушниках для рук і тіла бактерії відчувають себе як удома. Тому стежте, щоб рушники вільно просушувалися на вішалці, і періть їх не рідше ніж один раз на тиждень у теплій воді при температурі не менше 60 градусів.
- Не слід недооцінювати зубні щітки, які є джерелом бактерій. Тому їх потрібно міняти через кожні два або три місяці й зберігати так, щоб вони добре висихали.
- Завжди закривайте кришку унітаза. Під час кожного змивання бактерії викидаються в повітря й розповсюджуються по всій ванній кімнаті.
- Бактерії люблять вогкість, тому завжди добре провітрюйте ванну кімнату й перевіряйте, чи працює вентиляція.
- Штори для душу часто уражаються грибками та пліснявою. Тому стежте, щоб вони повністю висихали після душу, і час від часу періть їх у пральній машині. Скляна душова перегородка завжди гігієнічніша в довгостроковій перспективі.
- Коли прибираєте, не забувайте про дверні ручки, змивні клавіші та вимикачі світла.
- Завжди витирайте насухо душові піддони й ванни після використання, щоб ускладнити життя мікроорганізмам.
- Безліч мікробів із часом осідають на силіконових швах, хоча на перший погляд вони виглядають чистими. Тому шви слід регулярно протирати очищувачем із вмістом оцту й гарячою водою.
- Не забувайте про душові лійки. Мікроорганізми швидко накопичуються в душових лійках. Тому перед першим прийманням душу рекомендовано пропустити через форсунки гарячу воду. В ідеалі її температура має становити 60 градусів.
- Частіше періть ганчірки для протирання в режимі прання з кип’ятінням, а також використовуйте окремі ганчірки для ванної кімнати. Щоб врахувати все, ви можете також використовувати для чищення туалету окрему ганчірку іншого кольору.
- У килимках для ванних кімнат також швидко накопичуються волосся та бруд. Тому регулярно витрушуйте їх і періть у гарячій воді.
- Губки, які часто використовуються для купання, нічим не кращі кухонних. Міняйте їх частіше.
- Косметичні пензлики та щіточки також потребують чищення — найкраще мити їх час від часу шампунем.
Поради, я позбутись плям від хімічних засобів у ванній кімнаті