Менше сміття у ванній кімнаті

Кожнен мешканець європейських країн продукує в середньому 480 кілограмів відходів на рік. Вочевидь, це забагато. Хороша новина в тому, що 47% відходів підлягають переробці або компостуванню. І ця тенденція посилюється (джерело: euronews.com). Позаяк усе більшу кількість сміття можна переробити для повторного використання, метою залишається зменшення обсягів його продукування в перерахунку на одну особу. Компанія Geberit може дати такі поради щодо зменшення кількості відходів у ванній кімнаті.

Ванна з унітазом-біде
Виберіть відповідний пункт на зображенні для перегляду…

Кожен, хто хоче уникнути сміття у ванній кімнаті, повинен враховувати такі моменти:

  • Що мені справді потрібно у ванній кімнаті? Не все, що рекламується є вдалою покупкою. Насправді, ви навіть можете зробити деякі речі самостійно. Наприклад, мило, виготовлене вдома, зараз дуже модне і його легко виготовити.
  • Які є альтернативи для зменшення використання класичних туалетно-косметичних засобів для жінок, таких як тампони та гігієнічні рушники?
  • Можливо, варто задуматися над унітазом-біде? Окрім додаткового комфорту під час відвідування туалету, можна також заощадити туалетний папір.

Хочемо поділитись з вами 7 порадами щодо зменшення відходів у ванній кімнаті.

Порада 1 - Дезодорант

Пластикове сміття є найбільшою проблемою у ванній кімнаті. Але часто цього можна уникнути, якщо вибрати правильні продукти. Навіщо, наприклад, зупинятися на дезодоранті? Зазвичай вони поставляються в металевих або пластикових контейнерах. Але вам насправді не потрібен спрей. Ідеальною альтернативою є кремові дезодоранти. Зазвичай вони поставляються в скляній тарі або металевій банці, яку можна використовувати повторно.

Порада 2 - Зубна щітка

Зазвичай ручка зубної щітки зроблена з пластику, а щетинки з нейлону, іншими словами, також із пластику. Стоматологи рекомендують міняти зубну щітку кожні три місяці. Це означає чотири зубні щітки на рік на людину. У свою чергу, це означає мільйони зубних щіток на рік. Якщо замість цього ви купите бамбукову зубну щітку, ви уникнете пластикових відходів. Бамбук є одним із найшвидше зростаючих видів сировини на планеті – він може вирости до одного метра у висоту всього за один день.

Мати та дитина у сімейній ванній кімнаті з продукцією Geberit Selnova

Порада 3 - Зубна паста

Звичайна зубна паста зазвичай поставляється в пластиковому контейнері – і в кінці кінців ви ніколи не зможете дістати всю пасту з тюбика. Але є нова альтернатива, яка пропонує нуль відходів: таблетована зубна паста. Ви кладете таблетку в рот, розжовуєте її до появи легкої піни, а потім чистите зуби зубною щіткою, як зазвичай.

Порада 4 - Мило

Всього кілька десятиліть тому шматок мила був стандартом у ванних кімнатах. Сьогодні рідке мило в моді, замінюючи старий добрий брусок. А рідке мило зазвичай поставляється в пластиковій пляшці. Тверде мило зазвичай поставляється в паперовій упаковці, і насправді зробити власне мило вдома порівняно легко. Простий спосіб попрощатися з черговим пластиковим виробом у ванній кімнаті.

Ванна кімната Geberit Selnova

Порада 5 - Шампунь

Для вашого волосся є альтернатива без пластику. Замість того, щоб використовувати звичайний шампунь із пластикової пляшки, використовуйте твердий шампунь під час прийняття душу. Воно виглядає як звичайний шматок мила, і його дуже легко використовувати: ви розтираєте шматок вологими руками, щоб утворилася піна. Ви використовуєте це, щоб спінити волосся, а потім змийте його водою, як зазвичай. І ви вигнали з ванної кімнати чергові відходи з пластику.

Порада 6 - Гігієнічні прокладки та тампони

Жіноча гігієна під час менструального циклу продукує багато сміття. У своєму житті жінкам потрібно в середньому від 10 000 до 17 000 тампонів і гігієнічних прокладок. Але замість використання стандартних одноразових виробів жінки можуть почати використовувати менструальні чаші. Виготовляються такі чашки зазвичай з медичного силікону, іншими словами пластику. Але їх можна очистити після використання, а потім використовувати знову і знову. У найкращому випадку менструальна чаша може кілька років.

Порада 7 - Туалетний папір

Багато ритуалів у ванній кімнаті для багатьох людей є непорушними. Для деяких, наприклад, абсолютно немислимо, щоб вони користувались будь-чим, крім туалетного паперу. І все ж душова кабіна є набагато більш гігієнічною альтернативою. Миття будь-яких брудних частин водою є набагато чистішим методом, а також неймовірно економить туалетний папір. Тож, звичайно, варто подумати про те, щоб змінити свій розпорядок у туалеті.

Вироби для ванних кімнат