Кольори для ванної кімнати Поради щодо підбору збалансованої кольорової концепції

Багато людей вважають вибір кольору складним завданням. Адже асортимент різних пропонованих відтінків величезний. Крім того, також слід врахувати технічні нюанси, як-от високий рівень вологості та зручність прибирання. Тому ці ідеї допоможуть вам підібрати правильний колір для вашої ванної кімнати.

Чи потрібна для ванної кімнати спеціальна фарба? 

Жінка в жовтій сукні стоїть перед м’ятно-зеленою вмебльованою ванною кімнатою з керамікою Geberit і чорними змішувачами

У ванній кімнаті рекомендується використовувати спеціальні фарби, які запобігають появі цвілі. Через водяну пару у ванній кімнаті дуже вологий мікроклімат.

Звичайні емульсійні фарби, як правило, не витримують високий рівень вологості у ванній кімнаті. Належні фарби мають відповідне маркування. Силікатна або латексна фарба  — два ідеальні варіанти.

Силікатна фарба має багато переваг. Вона повітропроникна та здатна поглинати, а потім виділяти вологу в повітря. А це покращує клімат у приміщенні. Крім того, силікатні фарби також підходять для алергіків, оскільки не містять розчинників. Насамкінець, силікатні фарби здебільшого лужні, а тому цвілі просто ніде рости.

Латексні фарби виготовляються зі смол (сьогодні це, як правило, штучні смоли). Вони вологостійкі, міцні та легко миються. Однак зверніть увагу, що таке покриття не можна перефарбувати, оскільки нова фарба не зчепиться з поверхнею. А її видалення потребує чималих зусиль : латексну фарбу необхідно зішліфувати або зняти лужною речовиною. Тому якщо ви орендуєте житло, рекомендуємо обговорити це зі своїм орендодавцем.

На що слід звернути увагу, купуючи фарбу для ванної кімнати? 

Вид різних банок із фарбою зверху (© фото з Freepik)

Як і у всіх проєктах із модернізації житла, роботи повинні виконуватися професійно. Тому зверніться за порадою до місцевого будівельного магазину або довірте цю роботу професіоналам.

Окрім вибору силікатної або латексної фарби, прибирання також є важливим моментом. Зокрема, в душовій зоні для видалення вапняного нальоту використовуються кислотні мийні засоби. А вони можуть пошкодити фарбу на стінах. У зв’язку з цим виробники фарб класифікують і маркують свою продукцію за п’ятьма класами стійкості до мокрого стирання.

  • Клас стійкості до мокрого стирання 1. Найміцніший і найдовговічніший, такі фарби можна чистити звичайними мийними засобами, губками або проточною водою
  • Клас стійкості до мокрого стирання 2. Міцний, такі фарби також можна чистити абразивною губкою або щіткою
  • Клас стійкості до мокрого стирання 3. Обмежена стійкість до стирання, можна використовувати мийні засоби, губки або докладати фізичну силу
  • Клас стійкості до мокрого стирання 4. Нестійкий, але такі фарби можна чистити вологою м’якою тканиною
  • Клас стійкості до мокрого стирання 5. Найменш міцний, такі фарби можна пошкодити навіть м’якою тканиною

Кольори для ванної кімнати: крок за кроком до правильної кольорової концепції 

Вибір правильного кольору для своєї ванної кімнати — це ключовий крок у процесі проєктування. Але перш ніж діставати кольорові таблиці, подумайте, чи варто використовувати плитку.

Сімейна ванна кімната з великою плиткою та меблями для ванної кімнати, а також керамікою від Geberit iCon

Першооснова: з плиткою або без неї

Обираючи плитку у ванну кімнату, пам’ятайте, що важливими є як її колір, так і розмір. А варіант без затирки набуває все більшої популярності з дуже вагомих причин, які описано нижче.

  • 1. Дизайн. Затирка може зіпсувати зовнішній вигляд приміщення. Більші формати плиток створюють спокійнішу та гармонійнішу атмосферу в приміщенні.
  • 2. Гігієна. Затирка схильна накопичувати бруд, що під час прибирання часто втирається в неї. А тому щоб повернути ванній кімнаті первозданний вид, потрібно виконати додаткове, трудомістке прибирання. У разі неправильного очищення в затирці може навіть утворитися цвіль.
Жінка сушить волосся рушником у ванній кімнаті з відкритим душем і великою плиткою в стилі терацо

Власне, задня стінка перегородки для душу  — це особливий випадок, адже вона піддається впливу великого об’єму вологи. Якщо ви не хочете використовувати плитку, нижче наведено два альтернативні варіанти.

  • Захист «Шкіра слона». Стіна покривається спеціальною прозорою смолою, яка робить звичайні фарби або шпалери водонепроникними. Однак зверніть увагу, що після нанесення смоли поверхня матиме глянцевий блиск.
  • Латексна фарба. Ця фарба є вологостійкою та вимагає нанесення водонепроникної штукатурки. Хоча латексна фарба стійка до впливу водяної пари, вона не є повністю водонепроникною. Також зверніть увагу, що дефекти не можна зафарбовувати, оскільки це може призвести до пошкодження водою або утворення цвілі.

Порада від нас. У душових кабінах, зокрема, для запобігання пошкодженню водою рекомендується використовувати пласке облицювання стін. Стінові панелі — недорогий варіант, доступний у багатьох кольорах, а також із візерунками й фотозображеннями.

Велика плитка дає змогу майже повністю відмовитися від затирки.. Наліт розкоші можна створити за допомогою Stucco Veneziano або Marmorino. Це вапняні штукатурки, які можна відполірувати до блиску, і тоді вони будуть схожі на натуральний камінь. Вони покращують мікроклімат у приміщенні та мають природний захист від цвілі, але їх не можна чистити кислотними мийними засобами.

Під час ремонту ванної кімнати перше питання полягає в тому, зберігати наявну плитку чи оновлювати всю кімнату. У нашому посібнику з ремонту ванної кімнати ви знайдете все, що вам потрібно знати.

Завжди будьте в курсі подій 

Вибір приємних кольорів для стін

Кольори відіграють ключову роль у тому, наскільки великою здається кімната. Тому звертайте увагу на розмір приміщення, коли вибираєте колір для стін. Яскраві, насичені кольори, як правило, роблять кімнату меншою, натомість пастельні відтінки дають протилежний ефект.

Біла ванна кімната з дзеркальною шафою, шафкою під умивальник, змивною клавішею та керамікою від Geberit

Класичний білий — безпрограшний варіант

Після буремних 1970-х і 1980-х років білий знову став найпопулярнішим кольором у ванній кімнаті. А все тому, що він асоціюється з чистотою та якістю.

Серії ванних кімнат з білими унітазами, умивальниками, білими меблями й душовими поверхнями  — це тенденція поза часом, а ще вони гарно поєднуються з будь-яким кольором.

Пастельні тони привертають увагу та дарують відчуття простору 

Короткий огляд пастельних відтінків

У такі кольори, як бежевий, світло-сірий або пудровий, часто фарбують стіни ванних кімнат. Нейтральні кольори стін мають сучасний вигляд і вражають своєю позачасовою красою. Крім того, вони також надають білим меблям для ванних кімнат, умивальникам і унітазам особливо елегантного вигляду.

  • Пісочні відтінки зазвичай дарують відчуття тепла. Пісочні та нюдові відтінки приводять до гармонії тіло й душу та створюють відчутну атмосферу миру та спокою.
  • Серед сірих тонів є чимале розмаїття. Якщо додати трохи коричневого, отримаємо теплий сірий. І навпаки, якщо додати трохи синього — сірий стане прохолодним.
  • Пастельні кольори, як-от блакитний, рожевий або м’ятний, створюють у кімнаті відчуття легкості та добробуту. Разом із білим пастельні кольори справляють гостинне враження, а маленькі ванні кімнати здаються просторішими.

Порада від нас. Хоч би який колір ви вибрали, обов’язково протестуйте його безпосередньо у ванній кімнаті, перш ніж фарбувати стіну. Простий спосіб зробити це — спробувати кілька кольорів поруч один з одним просто на стіні або нанести пробний шар на дерево або картон. Обов’язково оцініть результати у різний час доби, оскільки світло й оточення (наприклад, колір плитки, меблів у ванній кімнаті або стелі) можуть неабияк впливати на те, як виглядатиме колір.

Додавання акцентів за допомогою кольорового обладнання для ванної кімнати

Звісно, що кераміка та меблі для ванної кімнати не завжди повинні бути білими. Адже умивальники й унітази доступні в різних кольорах. Якщо для когось це занадто, матова кераміка може стати непоганою заміною. Вироби з білим або чорним матовим покриттям виглядають стримано, але при цьому вигідно виділяються серед інших.

Щоб додати кольору у ванну кімнату, не обов’язково фарбувати стіни або замінювати обладнання. Натомість дизайнери інтер’єру додають яскраві акценти за допомогою аксесуарів для ванної кімнати.. Перевага цього методу порівняно з фарбуванням полягає в тому, що аксесуари можна замінити швидко й дешево. Ось такі речі можуть додати приміщенню яскравих фарб:

  • Текстильні вироби, як-от рушники, килимки, килими або штори для душу
  • Дозатори для мила, стакани для зубних щіток і тримачі для рушників
  • Вази й горщики для рослин
  • Картини й скульптури
  • Декоративні елементи, наприклад світильники, свічки й свічники
  • Невеликі предмети меблів для ванної кімнати
  • Спеціальні змивні клавіші

Рослини також можуть додати у ванну кімнату кольору та шматочок природи. Але будьте обережні, адже не кожна рослина підходить для таких приміщень.

Місце для вмивання з білим матовим накладним умивальником Geberit iCon і чорними матовими аксесуарами
Макрозображення руки, що торкається білого матового умивальника Geberit iCon

Поширені запитання про підбір кольорів для ванної кімнати 

Чи є нові тенденції в підборі матеріалів і кольорів для ванної кімнати?

Чорні меблі й аксесуари для ванної кімнати зараз у моді. За умови помірного впровадження та продуманого поєднання чорні деталі створюють потужний образ. Відомі архітектори дедалі частіше використовують чорний у ванній кімнаті .

Дерево у ванній кімнаті залишається популярним матеріалом. Воно, на відміну від інших матеріалів, має зв’язок із природою та створює у ванній кімнаті сприятливу атмосферу завдяки своєму вигляду, фактурі та запаху.

Поєднання різних матеріалів також є популярним ходом. Адже так можна створювати неймовірні ефекти. Перевага: якщо комбінувати різні матеріали, то в результаті виходить індивідуальний стиль, приємний як візуально, так і тактильно.

Вироби для ванних кімнат