Білий — колір із безліччю граней
Чи замислювалися ви, чому білий настільки часто вибирають для ванних кімнат, і чи помічали коли-небудь, що цей колір не завжди виглядає абсолютно однаково?
Кожен, кому хоча б раз доводилося вибирати білі полиці в будівельному магазині, мав переконатися, що білому кольору притаманні численні особливості. Існує близько 100 усталених відтінків білого кольору — від білого під старовину до полярного білого та відтінку слонової кістки. Тож, безсумнівно, ви самі вже колись натрапляли на назву «альпійський білий».
Чим вирізняється відтінок «альпійський білий»?
Альпійський білий — це дещо тепліший відтінок білого кольору, створений спеціально для ванних кімнат, який ще в 1987 році був стандартизований європейським галузевим об’єднанням виробників санітарної кераміки та відтак інколи іменується «сантехнічний білий». Він вважається вельми нейтральним. Сенс і призначення відтінку «альпійський білий» полягають у тому, щоб освіжити ванну кімнату та візуально додати простору й освітленості. Крім того, цей колір символізує гігієну та чистоту. Стосовно всіх відтінків білого кольору слід пам’ятати про деякі загальні правила. Легкий жовтуватий відтінок додає простору теплих тонів і поліпшує відчуття комфорту. Холодніші сині та сірі відтінки справляють враження прямоти та стриманості. Проте слід зазначити, що той самий відтінок білого кольору може сприйматися неоднаково на різних матеріалах, як-от пластик, скло або санфаянс. Це пов’язано з фізичними закономірностями зорового сприйняття.
Як ми сприймаємо кольори?
Зорове сприйняття залежить від трьох факторів: джерела світла, об’єкта, який ми спостерігаємо, і самої людини, оскільки ми сприймаємо об’єкти та кольори завдяки взаємодії очей і мозку. Вирішальним для нашого зорового сприйняття є те, яким чином об’єкт, за яким ми спостерігаємо, відбиває світло. Коли світло відбивається на 100 відсотків, ми бачимо чистий білий колір. Коли світло не відбивається, ми бачимо чорний колір. Фактура поверхні об’єкта також має значення. Наприклад, забарвлення подряпаної кришки унітаза відрізняється від кольору неушкодженої.
Вибір на користь нейтральних кольорів у ванній кімнаті
Багато сучасних ванних кімнат оздоблені в класичних білих відтінках. Аналогічно до кухні, ванна кімната являє собою простір, оснащення та дизайн якого багатьма людьми розглядаються як дещо непідвладне часу. Це пояснює, чому багато власників житла вибирають для себе нейтральні кольорові рішення. Застосування білого не визначається модою. Цей колір пасує до всього, і коли який-небудь елемент виходить із ладу, зазвичай його легше замінити, ніж той, що забарвлений у модні кольори.
Потрібен творчий підхід
«Оздоблення ванної кімнати в один тон, коли всі предмети мають однаковий відтінок білого, може виявитися складним завданням», — зазначає пан Мартін Рорер, експерт із кольорів і матеріалів компанії Geberit. Ось що він радить: «Оптимальним рішенням є придбання сантехніки від одного виробника, тобто з однієї серії виробів для ванних кімнат, — так ви уникнете ситуації, коли, наприклад, умивальник і унітаз матимуть різні відтінки. Крім того, не бійтеся гратися з контрастами. Спробуйте поєднати білу сантехніку з дерев’яними або пофарбованими в інший колір меблями. Утім, якщо хтось усе-таки бажає бачити максимально багато класичного білого кольору, я б порадив більше працювати з яскравими аксесуарами, як-от елементи текстилю ванної кімнати, і використовувати барвисті фарби, аби гармонійно врівноважити дизайн».
Білий колір став невід'ємною частиною ванної кімнати. Незважаючи на те, що сьогодні існує широкий асортимент кольорових меблів для ванної кімнати та кераміки для ванної кімнати, все ще є місце для класичного вигляду. Подивіться на ідеї та поради тут.
1. Чому варто мати ванну в білому кольорі
2. Різні відтінки білого
3. Ефект світла в білій ванній кімнаті
Висновок експерта
«Створити дизайн ванної кімнати «тон у тон», у якій усі предмети мають однаковий білий колір, важко», — каже експерт із кольорів та матеріалів Мартін Рорер із Geberit. Він рекомендує: «Найкраще купувати керамічні вироби від одного виробника або з однієї серії для ванної кімнати – так ви зможете уникнути, наприклад, різних кольорів умивальника та унітаза – і пограти на контрастах. Поєднуйте дерев’яні меблі або різнокольорові меблі з білими керамічними виробами. Але якщо ви хочете створити дизайн якомога більше в класичному білому, ви можете попрацювати з кольоровими аксесуарами, такими як текстиль для ванної кімнати, щоб надати ванній кімнаті більше кольорів». Це означає, що ви залишаєтесь гнучкими, коли стикаєтеся з новими тенденціями чи змінами стилю.