Технології створюють простір

Зменшення кількості зайвих деталей завдяки оптимізації простору у ванній кімнаті

Жити економно хочуть багато людей. Вони свідомо скорочують рівень споживання та мобільності. Тим часом активно обговорюють такі ключові поняття, як «мікролівінг» і «крихітні будинки» — ці концепції проживання обіцяють скоротити вплив людини на навколишнє середовище. Під девізом «Що менше, то краще» розуміють використання меншої площі, але це в жодному разі не означає зниження якості життя.

Архітектори зменшують кількість деталей, залишаючи тільки найнеобхідніше. Зокрема, це стосується також і ванних кімнат. У цьому випадку вислів «Що менше, то краще» означає, що завдяки рішенням, які економлять простір, навіть маленькі ванні кімнати можуть бути максимально комфортними й атмосферними. Ключову роль грають технології пристінного монтажу: усе більше технічних компонентів встановлюються так, що їх узагалі не видно. Те, що залишається в полі зору, вражає високоякісною елегантністю та простотою використання — якраз згідно з девізом «Що менше, то краще».

До речі, що означає поняття «мікролівінг»? На це питання ніхто не може дати однозначну відповідь. У Центральній Європі так називають маленьке житло — дім площею до 30 м², де живе одна людина. У Японії ж можна знайти навіть «капсули» (маленькі спальні камери) площею менше 6 м², і це, мабуть, лише викликає втомлену посмішку.

Вироби для ванних кімнат